Melko ihana joulu

Terveisiä tien päältä! Halusin vain tulla sanomaan, että ahhhh miten ihana ihana joulu meillä on ollut!

Jotenkin niin chilliä ja kaikki on sujunut hyvin ja helposti.

Siis toki meillä asuu yksi 3,8-vuotias ihminen, joten ihan niiiiin helposti ei kaikki suju, tiedättehän, mutta pääosin kyllä.

Ollaan vietetty paljon aikaa yhdessä ja sukulaisten kanssa, avattu maltillinen määrä toivottuja lahjoja ja syöty paljon.

Nyt ollaan matkalla viimeisestäkin joulunvietosta kotiin ja aion todellakin riisua kuusen heti huomenna lasten kanssa. Joulu oli ihana, mutta olen todella valmis myös siirtymään eteenpäin, vamos!

Kirjoitin äsken jättipitkän koosteen tästä vuodesta, laitan sen tänne joku päivä kun vain jaksan käydä kuvatkin valkkaamassa mutta sanonpahan vain että vau mikä vuosi!

Ja nyt: kerron tuhannetta kertaa takapenkin kuorolle, että ollaan ihan just kotona ja sitten saa ruokaa. Me kaikki.

Toivottavasti teillä on kaikki hyvin ja joulupuunne eivät karise! Palataan pian!

2 comments

  • Auriina

    En saa kommenttikenttää auki uusimpaan postaukseen, joten kerron tänne että jep, ihanasti meni kun oltiin sukulaisten kanssa muualla 4 päivää jouluna. Sit tultiin kotiin ja Piti Saada Aikaan Asioita ja se taika tosiaan raukes siihen. Olis kyllä upeeta löytää keinot miten omat ja lasten hermot kestäisi paremmin vaikka pitääkin Saada Aikaan arkena. Tai sitten vaan hyväksyä että sitä on elämä.

    • Valeäiti (author)

      Elämän hyväksyminen käynnissä täälläkin, ei mene hyvin. Kiva ku sanoit, varmaan joku asetus siinä tekstissä väärin!

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *